Ogród z rzeźbami

Postanowiłam opisać wybrane ogrody, które zaprojektowałam i które zostały zrealizowane przez Warsztat Zieleni w ostatnich latach. Dziś zajmę się ogrodem z rzeźbami. Kiedy odwiedziłam po raz pierwszy właścicieli tego ogrodu w ich domu wiedziałam, że cenią prostotę, naturalne materiały, ale przede wszystkim lubią sztukę w postaci grafik i malarstwa, którymi otoczyli się we wnętrzach domu. Wpadłam na pomysł umieszczenia w ogrodzie rzeźb. Ceramiczne obiekty, bo tak można je też nazwać ze względu na abstrakcyjną formę, zostały rozmieszczone w dwóch miejscach ogrodu.

image description

fot. Kamila Służewska. Rzeźba ceramiczna w ogrodzie.

 


W przedogródku, tuż przy ścieżce każdego dnia wita użytkowników ogrodu rzeźba „Słońce”. Są to dwie kule ceramiczne umieszczone na stalowym pręcie. Kule mają ciekawą fakturę i są pokryte szkliwem, głównie białym, ale pojawiają się też fioletowo-niebieskie refleksy.

image description

fot. Kamila Służewska. Ceramiczna rzeźba Słońce

Druga rzeźba zaistniała w części wypoczynkowej ogrodu, na przeciwko tarasu . Widoczna jest z salonu i kuchni. Powstał ogród o geometrycznym układzie, który tworzą pasy roślin dzielące przestrzeń na wnętrza. Rzeźby oprócz prostej, geometrycznej kompozycji są głównym elementem charakterystycznym w tym dość sporym ogrodzie pod miastem.

fot. Kamila Służewska. W elementach ze stali nierdzewnej odbijają się rośliny.

fot. Kamila Służewska. W elementach ze stali nierdzewnej odbijają się rośliny.

fot. Kamila Służewska. Ceramiczna rzeźba, w której odbijają się rośliny. Ogród w jesiennej krasie.

fot. Kamila Służewska. Ceramiczna rzeźba widoczna jest z okien salonu i kuchni. Ogród w jesiennej krasie.

Comments are closed.